Sot parashikohet qe moti ne vendin tone do të  jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje të izoluara në veri.

Gjithashtu parashikohet qe era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet.

Nderkohe qe alëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rritje dhe pikerisht do te jene si me poshte:

Zona malore       10/22°C,

Zona e ulët        12/28°C,

Zona bregdetare  14/26 °C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu