Ish ministri i jashtem Tritan Shehu, ka uruar Presidentin e sapozgjedhur te SHBA-se Joe Biden.

Permes nje postimi-urues ne rrjetin social te fb-se, Shehu ka shprehur, se: ”Zgjedhja si President i SHBA eshte shume me teper se vetem per ate vend; kjo lidhet me garancine e vlerave, lirive, demokracise ne Bote.”

Gjithashtu ish ministri Shehu ka shprehur respektin dhe konsideraten e thelle edhe per Presidentin Trump.

Per me shume ndiqni te plote statusin-urues te Shehut:

Urimet me te mira e te ngrohta Presidentit Biden!

Zgjedhja si President i SHBA eshte shume me teper se vetem per ate vend; kjo lidhet me garancine e vlerave, lirive, demokracise ne Bote.

Pra te gjithe, edhe ne shqiptaret kudo ku jetojme me besim te plote ne demokracine amerikane e kolonat e saj, mbeshtesim plotesisht Presidentet e atij vendi te madh ne permbushje te misioneve te tyre madhore.

Respekt e konsiderate te thelle edhe per Presidentin Trump e cfare ai arriti gjate Presidences se Tij!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu