Permes nje postimi ne fb, ish deputeti i LSI-se per Qarkun Gjirokaster Vangjel Tavo, uroi per diten e Sulltan Novruzit.

Tavo shkruan se, “Kjo ditë na gjen të gjithëve në një situatë të vështirë, por me besimin në Zot dhe në mbështetje të njëri-tjetrit ne do ia dalim dhe ditë më të mira do të vinë.”

Ja urimi i plote i Tavos:

Të dashur miq dhe besimtarë bektashianë, ju uroj nga zemra: Gëzuar Ditën e Sulltan Novruzit.

Kjo ditë na gjen të gjithëve në një situatë të vështirë, por me besimin në Zot dhe në mbështetje të njëri-tjetrit ne do ia dalim dhe ditë më të mira do të vinë.

Kjo ditë e fisnikërisë bektashiane dhe e ringjalljes së madhe ju bekoftë të gjithëve dhe paqja, lumturia dhe begatia qoftë gjithmonë me ju, në jetën dhe familjen tuaj!

Gëzuar!

Me respekt!

VT

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu